Nie lubisz obchodzić Halloween w tradycyjny sposób? Zastanawiasz się co można robić w Halloween? Podpowiemy Ci, jak można inaczej spędzić ten dzień
w

Lubię!Lubię!

Co robić w Halloween? 5 oryginalnych pomysłów na Halloween

Cukierek albo…Nie lubisz obchodzić Halloween w tradycyjny sposób? Nie chcesz nikogo straszyć ani zbierać cukierków? Podpowiemy ci jak w ciekawy sposób możesz spędzić ten dzień, sam lub ze znajomymi.

Halloween to święto, które szturmem zdobyło popularność na całym świecie. I nic dziwnego, bo tradycja cukierka albo psikusa, przebieranie się, mnóstwo słodyczy i nieco straszny klimat to świetna zabawa nie tylko dla tych najmłodszych. Istnieje wiele rzeczy, które można zrobić tego dnia. Jeśli ciekawi was co można zaplanować na Halloween, to dobrze trafiliście. Podpowiemy wam, jak fajnie spędzić Halloween. W to święto każdy może znaleźć coś dla siebie. Nasze pomysły to coś więcej niż tylko zbieranie cukierków i straszenie sąsiadów.

Co można robić w Halloween? 5 pomysłów

1.Przygotowywanie lampionów na Halloween

Lampiony mogą być przygotowywane z dyń – w takim przypadku trzeba wydrążyć dynię, wyciąć w niej otwory symbolizujące oczy i usta, dowolnie ozdobić, pomalować, przykleić naklejki i wstawić do środka świeczkę lub lampkę. Jest to świetny element wystroju na czas Halloween. Jeśli nie macie dyni lub nie chcecie jej przygotowywać, możecie wykonać lampiony np. ze słoików, puszek lub butelek. Wystarczy ozdobić bezpośrednio pojemnik lub ozdobić karton, który następnie przykleimy lub zszyjemy dookoła. Dla dekoracji możemy dodać kolorowe sznurki, do środka włożyć świeczkę, i lampion gotowy!

Poniżej instrukcja pokazująca jak można wykonać taki lampion:

2.Wieczór z planszówkami

Na rynku jest teraz tak wiele gier, że każdy wybierze coś dla siebie. W noc Halloween warto przygotować gry odpowiadające klimatowi tego dnia. Można opowiadać sobie historie na podstawie kości, zgadywać postacie ze strasznych filmów, szukać mordercy, rozwiązywać zagadki detektywistyczne lub walczyć z Pandemią Cthulu. Jest to świetna forma rozrywki i integracji ze znajomymi. Jeśli nie masz zbyt dużo planszówek w domu możesz poprosić gości, aby przynieśli swoje tytuły lub wypożyczyć gry z biblioteki. Wiele bibliotek ma już bardzo duże zbiory gier planszowych, które możesz wypożyczyć za darmo na kilka dni. Jeśli zdecydujesz się w ten sposób spędzić ten wieczór, na pewno nie będziesz się nudził!

planszówki, co robić na halloween

Co robić w Halloween?

3. Poszukiwanie skarbów

Jeśli chcecie zorganizować fajną zabawę dzieciom, możecie sami albo w porozumieniu z sąsiadami na osiedlu lub w waszym bloku zaaranżować poszukiwanie skarbów. Poukrywajcie w okolicy słodycze, małe niespodzianki, przekąski lub gadżety imprezowe. Wygra osoba, która znajdzie jak najwięcej lub w innym, ciekawym wariancie, która pierwsza znajdzie wszystkie rzeczy wymienione na liście.

co robić w halloween

4. Maraton filmowy

Ostatni pomysł może nie jest aż tak bardzo oryginalny, ale zawsze jest ciekawą opcją na spędzenie wieczoru. Wystarczy wybrać ciekawe, nietypowe filmy, zaprosić znajomych, przygotować przekąski w klimacie Halloween i można siedzieć do rana i dobrze się bawić. Można również zaproponować przyjście w przebraniach na taki maraton, ubarwi to na pewno wieczór. Można zrobić też z niego piżama party i zaproponować gościom przyjście w piżamach.

Możecie skorzystać z naszych propozycji filmowych na tę noc:
Najstraszniejsze horrory na świecie

co robić w halloween

5. Escape room lub Dom Strachów

Jeśli lubisz się bać, to warto rozważyć tego dnia wizytę w Domu Strachów lub w którymś ze strasznych Escape roomów – jest ich sporo w całej Polsce. Jeżeli odpowiednio wcześnie zarezerwujesz termin to możesz mieć okazję spędzić dobrze czas z rodziną lub z grupą znajomych. Jeśli myślisz, że nic tam cię nie zaskoczy, to możesz się bardzo zdziwić. Duża część tych pokoi jest naprawdę straszna i nawet najwięksi kozacy potrafią się spocić. Jest to zdecydowanie polecenie dla osób o mocnych nerwach. 

Jeśli jednak nie lubisz bardzo strasznych klimatów, możesz rozważyć wizytę w pokoju typu Thriller, doświadczysz lekkiego dreszczyku emocji i uczucia niepokoju, ale nie wystraszysz się na amen i wciąż będziesz czerpać przyjemność z tego wyjścia. Warto przeczytać opinie o danym miejscu, żeby wiedzieć co może nas czekać na miejscu (oczywiście bez spojlerów!).

co robić w halloween

Co można robić na Halloween?

 

Istnieje oczywiście o wiele więcej sposobów spędzenia tego wieczoru, należą do nich wieczory strasznych historii, wywoływanie duchów czy po prostu przebierana impreza w dowolnym stylu. W tym artykule wymieniliśmy 5 najciekawszych naszym zdaniem propozycji, które proponują coś innego niż standardowe chodzenie po domach lub robienie psikusów sąsiadom. Najważniejsze podczas imprezy Halloweenowej to po prostu dobrze się bawić!

Przeczytaj również inne rozkminki dotyczące Halloween:

Halloween – 20 faktów które was zaskoczą

 

 

Rozkminiła: Joanna Baczul
Grafika: Rafał Mazurek

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Zastanawiasz się jak robić dobre zdjęcia, a nie masz profesjonalenego aparatu? Nic straconego. Oto kilka sposobów na to, jak zrobić ładne zdjęcia telefonem!

Jak zrobić ładne zdjęcie telefonem?

Nie wiesz jakie są dobre filmy na Halloween? Interesują cię horrory? A może nie chcesz się bać? Sprawdź nasze propozycje najlepszych filmów na Halloween.

Filmy na Halloween