w ,

Jak zwiększyć ruch na stronie?

Od czego zależy pozycja w google

jak poprawić pozycję w Google
jak poprawić pozycję w Google

Jak poprawić pozycje w Google?

W dzisiejszych czasach nie ma chyba wątpliwości, że najważniejszą dźwignią handlu jest Internet oraz wyszukiwarka Google. Każdy przedsiębiorca, bloger czy właściciel strony internetowej z czasem zacznie się zastanawiać jak poprawić pozycje w Google oraz jak zwiększyć ruch na stronie? Wbrew temu co twierdzą firmy zajmujące się profesjonalnie SEO i SEM można we własnym zakresie i z niskim, a niekiedy nawet zerowym budżetem wypromować stronę internetową na pierwsze miejsca w wyszukiwarce Google. Kluczem do sukcesu będzie cierpliwość, systematyczność oraz dobór właściwych słów kluczowych. W tym artykule dowiecie się jak zwiększyć ruch na stronie.

Jak znaleźć słowa kluczowa?

Kluczem do sukcesu będzie znalezienie odpowiednich słów kluczowych. Nie chodzi o takie oczywiste słowa kluczowe, które są obstawiane przez największe firmy tylko takie, które są wyszukiwane przez potencjalnych klientów, ale nie ma dla nich dużej konkurencji. Ważne jest też szukanie tzw. długich ogonów. Długie ogony to takie nieoczywiste słowa kluczowe po których ludzie mogą trafić na Twoją stronę. Jeżeli promujesz na swojej stronie np. turnieje piłkarskie dla dzieci to takim długim ogonem może być np. fraza kluczowa “lato w mieście”. Nieoczywista na pierwszy rzut oka, ale rodzic może szukać np zajęcia dla dziecka podczas wakacji i trafi na Twoją stronę z obozami piłkarskimi, które są organizowane w lato. Do wyszukiwania odpowiednich słów kluczowych służą różne narzędzia. Większość z nich jest płatna, ale są też takie które są zupełnie darmowe lub można w nich wyszukać ograniczoną liczbę stron kluczowych, co powinno być w zupełności wystarczające dla małych i średnich stron internetowych. Jak znaleźć słowa kluczowe? Najlepiej postawić się w roli klienta, który będzie szukał nasze produkty i na zasadzie prób i błędów wprowadzać różne słowa oraz zbitki do wyszukiwarki słów kluczowych. Można też sprawdzić na jakie słowa kluczowe pozycjonuje się nasza konkurencja. Jak sprawdzić słowa kluczowe konkurencji? Tak samo jak znaleźć słowa kluczowe. Podajemy linki do dwóch stron, z których my często korzystamy i gwarantujemy, ze przy odrobinie pomysłowości można szybko znaleźć ciekawe dla siebie słowa kluczowe. Pamiętajcie, żeby się nie porywać na ten najbardziej obstawiane bo przy niskim lub zerowym budżecie nie macie najzwyczajniej szans się przebić. Szkoda Waszej pracy. Wyszukiwarka słów kluczowych – Link do strony Planer słów kluczowych – Link do strony

Od czego zależy pozycja w Google?

Pozycjonowanie strony internetowej w Google to połączenie wielu naczyń. Algorytm Google jest wielką skrywaną tajemnicą i składa się z ok. 200 czynników. Możemy jednak wyróżnić dwa najważniejsza czynniki składające się z kilku  małych naczyń. Zastosowanie się do poniższych wskazówek pozwoli Wam bardzo skutecznie odpowiedzieć na pytanie jak poprawić pozycję w Google

Pierwszym czynnikiem jest zawartość oraz działanie strony

jak poprawić pozycję w Google

Co to jest zawartość oraz działanie strony oraz jak zwiększyć ruch na stronie?

Co się kryje za tymi hasłami. Pierwszym naczyniem to ilość oraz unikalność treści. Im więcej unikalnej treści mamy na swojej stronie tym chętnie robot indeksujący Google do nas wraca i indeksuje nowe treści. Warto więc regularnie dodawać do swojej strony internetowej nową treść. Warunkiem sine qua non jest aby ta treść była unikatowa, tzn. nie była skopiowana z innej strony.

Od czego zależy pozycja w Google – częstotliwość dodawania nowej treści

Drugim naczyniem jest częstotliwość dodawania nowej treści, o czym wspomnieliśmy już wyżej. Ważne jest, aby nowa treść na Twojej stronie internetowej pojawiała się regularnie i jak najczęściej. Czy są jeszcze inne czynniki, które odpowiedzą na pytanie jak zwiększyć ruch na stronie internetowej? Otóż naczyń jest jeszcze kilka.

Od czego zależy pozycja w Google – umieszczanie słów kluczowych w tekście, nagłówkach i adresie URL

Kolejnym naczyniem będzie umieszczanie słów kluczowych w tekście, nagłówkach i adresie URL. Kluczem jest tu znalezienie odpowiednich słów kluczowych, które z jednej strony są popularne w Internecie, ale z drugiej strony konkurencja w ich wyszukiwanych była na tyle niska, ze będziemy mieli szanse się przebić z nimi do pierwszej dziesiątki w wyszukiwania Google. Wbrew temu co twierdzą niektórzy specjaliści od SEO, pozycjonowanie strony internetowej we własnym zakresie jest możliwe i można to zrobić skutecznie.

jak zwiększyć ruch na stronie

Od czego zależy pozycja w Google – prędkość ładowania strony internetowej

Czwartym naczyniem, które spowoduje, że na Twojej stronie pojawi się większy ruch to prędkość ładowania strony internetowej. Ten element możesz poprawić korzystając z narzędzia Google. Znajdziecie tu wiele cennych wskazówek, co zrobić, żeby strona się szybciej ładowała.

Od czego zależy pozycja w Google – responsywna stron internetowa

Ostatnim ważnym naczyniem jest responsywna wersja strony internetowej. Co to oznacza? Jak to może poprawić pozycje w Google? Responsywna strona to w skrócie taka, która wyświetla się poprawnie zarówno na komputerach stacjonarnych jak i na tabletach oraz telefonach komórkowych. Obecnie 70-80% wyszukiwani w Google to użytkownicy korzystający z telefonów komórkowych lub tabletów. Dlatego Google gorzej rankuje strony, które nie są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych. Już wiesz dlaczego responsywna strona pozwoli Ci bardzo skutecznie odpowiedzieć na pytanie jak poprawić pozycję w Google?

Przejdźmy zatem do drugiego bardzo istotnego czynnika. Drugim podstawowym czynnikiem poprawiającym pozycje w Google jest popularność strony.

Co to jest popularność strony oraz jak zwiększyć ruch na stronie?

Jednym z najważniejszych o ile nie najważniejszym naczyniem zwiększającym ruch na Twojej stronie jest liczba stron zamieszczających odnośniki do Twojej strony www, tzn. linki do strony.

seo jak zdobywać linki

SEO jak zdobywać linki do strony?

Jest to jedne z najtrudniejszych zadań do wykonania. Są oczywiście strony typu Whitepress lub Backlink które oferują płatne linki, artykuły sponsorowane lub płatne komentarze w mediach społecznościowych czy na formach internetowych zachwalające naszą stronę internetową. Korzystanie z usług takich firm jest zapewne bardzo korzystne dla zwiększeniu ruchu na naszej stronie, ale nie każdego na to stać, przynajmniej na początku swojej drogi.

Jak pozyskać linki do strony – jak poprawić pozycje w Google?

Przede wszystkim warto poszukać możliwości samodzielnego zamieszczania linków do własnej strony. Można tak robić na niektórych forach internetowych. Jednym z takich forów jest np. forum Gazety Wyborczej. Inną opcją jest utworzenie kont w mediach społecznościowych i publikowanie linków do nowych treści z naszej strony www. Warto też komentować wątki na innych stronach i w ten sposób „przemycać” linki zwrotne do naszej strony. Ważne, żeby każdy komentarz był inny. Robot Google uzna to wówczas za polecenie konsumenckie i taki unikatowy link zwrotny oceni wyżej.

Jak zdobyć linki do strony?

Kolejnym rozwiązaniem jest znalezienie blogów lub stron www na których można publikować artykuły i zamieszczać w nich linki. Niestety niewiele jest takich stron. Dlatego też udostępniamy Wam do tego celu naszą stronę do linkowania Rozkminki. U nas możecie samodzielnie zamieszczać artykuły lub przesyłać nam na adres mailowy admin@rozkminki.pl treści proponowanego artykułu, a my Wam doradzimy co w nim poprawić, żeby był skuteczny. Następnie powiemy Wam jak go zamieścić na stronie lub zrobimy to za Was – zupełnie za darmo. Pamiętajcie, żeby treść artykułu była unikatowa (nie wolno kopiować z innych stron) bo od tego zależy pozycja w Google.
linki zwrotne do strony

Jak zdobywać linki do strony – wymiana linków

Kolejną opcją jest wymiana linków. Może macie znajomych lub przyjaciół, którzy posiadają własne strony internetowe i chętnie się z Wami wymienią linkami. Każdy dodatkowy link w Internecie to tylko korzyść dla Waszej strony. Przestrzegamy Was natomiast przed katalogami wymiany linków. Te są przez Google zabronione i może to być strzał w kolanu, który spowoduje, że Wasza strona całkowicie zniknie z wyników wyszukiwania Google.

Jak zdobyć linki do stron a jakość stron zamieszczających odnośniki do naszej strony?

Kolejnym naczyniem wpływającym na większą widoczność strony w wyszukiwarce jest jakość strony zamieszczającej linki do strony. Jak już wspomnieliśmy powyżej, należy z pewnością unikać katalogów stron, w których są same linki bez treści. Ważne, żeby na tronach zamieszczających linki do Was treść również była unikatowa i zróżnicowana. Wówczas Google taką stronę uznana bardziej wartościową. Im wyżej taka strona jest oceniana tym bardziej taki link podnosi Waszą stronę w rankingu. Pamiętajcie jednak, że na początku Waszej drogi każdy link jest na wagę złota, więc jeżeli znajdziecie stronę na której możecie zamieszczać linki lub pisać artykuły z linkami to nie zastanawiajcie się tylko korzystajcie. Ważne, żeby treść Waszego artykułu była unikatowa i zawierała słowa kluczowe. Warto też polecać taką stronę znajomym oraz zamieścić link do swojego artykułu na tej stronie na własnej stronie (np. Blogu lub w nowościach) lub w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, LinkedIn) bo Internet działa jak kula śnieżna. Im więcej treści na takiej stronie oraz im więcej poleceń, tym lepsza pozycja takiej strony, a tym samym rosnący wynik linków kierujących na Waszą stronę.

SEO jak zdobywać linki – ważna jest łączna liczba linków do strony

Ważna jest oczywiście również ilość linków do strony. Pamiętajmy jednak, ze pozycjonowanie strony oraz poprawianie jej widoczności jest procesem długotrwałym. Tak jak nie od razu zbudowano Rzymu tak też nie od razu poprawicie wynik Waszej stronnie w wyszukiwarce. Ważna jest częstotliwość i regularność zamieszczania linków zwrotnych do Waszej strony.

jak zwiększyć ruch na stronie

Od czego zależy pozycja w Google – obecność w social media

Powyżej już kilka razy wyjaśniliśmy od czego zależy pozycja w Google. Ważnym aspektem jest wspomniana wyżej obecność w social media. Warto założyć sobie konto na Facebooku, Twitter czy LinkedIn i publikować regularnie linki do swojej strony. Nie musi to być codziennie. Na początku wystarczy jeden link tygodniowo. Z czasem, gdy nabierzesz wprawę zaczniesz częściej zamieszczać linki do strony w social media.

Jak zwiększyć ruch na stronie – Google Adwords

Jednym z kolejnych możliwych rozwiązań jest Google Adwords. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasza strona będzie pojawiała się w płatnych linkach na górze oraz na dole wyszukiwani Google. Tzw. linki sponsorowane Najważniejszym elementem będzie określenie słów kluczowych po jakich chcemy być wyświetlani w wynikach wyszukiwania.  Drugim rozwiązaniem będą linki zwrotne do strony.

Jak zdobyć linki do strony – jak pozyskać linki do strony?

Pamiętajmy, ze zagadnienia związane z SEO to naczynia połączone. Nie wystarczy mieć tylko linków Google Adwords czy tylko zoptymalizowaną pod katem wyszukiwarek stronę internetową. Bardzo ważnym aspektem w obecnym algorytmie jest zastosowanie po trochu i regularnie wszystkie powyższe rady. Najważniejsza jest cierpliwość i systematyczność. Efekty Waszej pracy pojawią się dopiero po kilku tygodniach, a niekiedy miesiącach Warto o tym pamiętać i się nie poddawać w trakcie.

od czego zależy pozycja w google

Zgłoś nadużycie

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Własna plaża przed domem?

Pozycjonowanie strony za granicą

5 sposobów na skuteczną strategię SEO za granicą