Marzysz o tym, żeby poprawnie wymawiać trudne słowa po angielsku? Ten artykuł jest dla ciebie! Naucz się wymawiać trudne dźwięki i bądź pewnym swojej wiedzy najtrudniejsze słowa po angielsku trudne angielskie słowa
w ,

Ha haHa ha Lubię!Lubię! SuperSuper

Trudne słowa po angielsku, których nigdy nie wymówisz

Marzysz o tym, żeby mówić jak native speaker języka angielskiego? Chcesz przestać popełniać błędy w wymowie? Ten artykuł jest dla ciebie! Pokażemy Ci najtrudniejsze słowa w języku angielskim, transkrypcje i nauczymy poprawne wymawiać trudne dźwięki.

Każdy z nas niejednokrotnie zetknął się z nauką angielskiego, gdzie trudne angielskie słowa występują często. Jakie znasz trudne słowa po angielsku? Praktycznie nie ma takich osób, które w trakcie nauki nie napotkały trudnych angielskich słów. Zgadzasz się? Wynika to z tego, że wiele angielskich dźwięków nie występuje w naszym ojczystym języku. Wielką pomocą w ułatwieniu wymowy jest zapis fonetyczny. Zobaczmy listę 10 najtrudniejszych do wymowy słówek po angielsku.

Interesujesz się językami. Sprawdź inną naszą rozkminkę: Najłatwiejsze języki świata – nasze top 3!

Poznaj najtrudniejsze słowa po angielsku

# 10 - Year

Year /ˈjiə/ (rok) -kolejne krótkie, łatwo wyglądające słowo, lecz nikt na dobrą sprawę nie wie, jak poprawie je wypowiedzieć. Inaczej jest wypowiadane zarówno przez Brytyjczyków, amerykanów, jak i obcokrajowców.

# 9 - Murderer

Murderer /ˈmɜːdərə(r)/ (morderca) -słówko te powoduje kłopoty poprzez nagromadzenie literek r, które w niektórych językach są bardzo trudne do wypowiedzenia.

# 8 - Exactly

Exactly /ɪɡˈzaktlɪ/ (dokładnie) – mimo że słowo to z pozoru nie wygląda na trudne, kombinacja liter powoduje niemały problem w wymowie.

# 7 - Onomatopoeia

Onomatopoeia /ˌɒnəˌmætəˈpɪə / (onomatopeja ) -jest to słowo trudne do wymowy nawet dla ludzi, dla których angielski jest ojczystym językiem.

# 6 - Squirrel

Squirrel /ˈskwɪr(ə)l / (wiewiórka) -jest to słówko, które także budzi problem podczas wymowy.

Trudne angielskie słowa - TOP 5

# 5 - Debt

Debt / det/ (dług) -niby z pozoru krótkie i proste słówko, jednak pojawia się pewna trudność, mianowicie literka b pozostaje niewmawianą.

# 4 - Strength

Strength /streŋθ / (siła) -dźwięk th jest bez wątpienia jednym z trudniejszych w języku angielskim,a znajdując się na końcu wyrazu powoduje jeszcze większy kłopot. Do prawidłowej wymowy tego słowa potrzebne jest konkretne ułożenie języka, które wymaga wprawy.

Trudne słowa po angielsku - TOP 3

# 3 - Loughborough

Loughborough /ˈlʌfbrə/ -jest to nazwa miasta, wyjątkowo trudna do powiedzenia, podstępne są litery g, bo tylko jedno z nich pierwsze jest głuche.

#2 - Worcestershire

Worcestershire /ˌwʊs.tə.ʃəˈ/ -jest to nazwa pochodząca od hrabstwa, dlatego też sprawia ogromny problem i jest kolejnym ciężkim słówkiem do wymowy dla wielu z nas. Brytyjczycy nawet ignorują połowę sylab w trakcie mówienia.

trudne słowa po angielsku najtrudniejsze słowa po angielsku trudne angielskie słowa

Najtrudniejsze słowo po angielsku

# 1 - Thorough

Thorough  /ˈθɜːroʊ/ (staranny, dokładny) -z cichym g i nadmierną liczbą samogłosek może wprowadzić w zakłopotanie nawet najbardziej doświadczonych angielskich mówców. Jest to słowo, które ma także dwie różne wymowy brytyjską oraz amerykańską. Naszym zdaniem jest to najtrudniejsze słowo po angielsku. Znasz jakieś trudniejsze słowo? Napisz w komentarzach.

 

Jak widać, w każdym języku istnieją słówka powodujące problemy w ich wymowie, zwłaszcza gdy posiadają dźwięki nieistniejące w naszym języku ojczystym. Ich rozgraniczenie na najtrudniejsze i te mniej trudne zależy jednak od nas samych i tego, które sprawiają najwięcej trudu właśnie nam. Powyższa lista powstała z rankingu tych najczęściej powtarzających wśród osób pytanych.

Rozkminiła: Aleksandra Obłój
Redakcja: Aleksandra Vorobiova
Grafika: Hubert Kalilnowski

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Chcesz spróbować piwa w Irlandii? Nie wiesz jakie jest najlepsze irlandzkie piwo? Zapoznaj się z naszą listą irlandzkich piw i wybierz coś dla siebie!

12 najlepszych Irlandzkich piw

Chcesz poznać najlepsze języki do nauki? Ale właściwie jakich języków warto się uczyć? Dzięki naszemu artykułowi poznasz ich aż 9!

Jakich języków warto się uczyć? Języki do nauki – top 9!