w

Jak zwiększyć ruch na stronie?

Poznaj kilka prostych trików na zwiększene ruchu na Twojej stronie

jak zwiększyć ruch na stronie

Chcesz się dowiedzieć jak zwiększyć ruch na stronie jednym prostym trikiem? Nie, nie chodzi o płatne reklamy w Google lub Facebook. Wręcz przeciwnie.. Ale po kolei.

Google zarabia ponad 100 miliardów dolarów z płatnych reklam każdego roku. Facebook zarabia ponad 40 miliardów rocznie dzięki płatnym reklamom. Ale czy wykupywanie reklam od takich gigantów jest opłacalne? Wbrew pozorom – NIE.

Oto jak mają się sprawy z płatnymi reklamami – owszem, generuje to ROI i jeśli tego właśnie oczekujecie powinniście dalej z nich korzystać, ale większość ruchu z tych reklam nie przynosi zysku. Pokażę wam dzisiaj jeden trik, dzięki któremu zdobędziecie lepszy, organiczny ruch.

Jak zwiększyć ruch na stronie dzięki jednemu prostemu trickowi?

Przypuśćmy, że mamy stronę czy bloga, mamy już za sobą kilka wpisów i jesteśmy pozycjonowani dla jakichś fraz poza nazwą marki. (Jeśli nie wiecie dla jakich fraz jesteście pozycjonowani zalogujcie się do Google Search Console i sprawdźcie.)  Powiedzmy, że nasza strona jest pozycjonowana dla frazy “marketing cyfrowy.” 

Jak zwiększyć ruch na stronie dzięki tej wiedzy i bardzo prostemu trickowi? 

Przechodzimy więc do Ubersuggest, po czym wrzucamy do niego tę frazę. Ubersuggest pokaże nam wszystkie długoogonowe warianty tego słowa kluczowego. Są to inne wersje tej frazy takie jak “praca w marketingu cyfrowym,” “marketing cyfrowy porady” – co by to nie było, są to frazy oparte na frazie “marketing cyfrowy.” Następnie zbieramy nasze proponowane frazy i sprawdzamy, które najlepiej pasują do artykułu lub podstrony, którą chcemy wywindować w rankingach. Następnie przepisujemy nasz artykuł/podstronę tak aby był on bardziej szczegółowy i zawierał frazy z długiego ogona zaproponowane przez Ubersuggest. Aplikacja ta podsuwa najpopularniejsze frazy powiązane z frazą główną i kategoryzuje je pod kątem popularności. Jeśli usiądziemy do tego na chwilę, i zawrzemy te frazy w naszych treściach okaże się, że najpóźniej po 30-60 dniach zaczniemy być pozycjonowani również dla tych fraz. Oczywiście samo wrzucenie fraz kluczowych jak popadnie nie przyniesie efektów, jeśli będziemy spamować, to rezultatem będzie okropne UX, a co za tym idzie ludzie nie zawitają na długo na naszej stronie. Zamiast tego należy zmodyfikować treści tak aby były one dopasowane do nowo dodanych fraz, jak najbardziej czytelne i po prostu „miłe dla oka.”

Jak zwiększyć ruch na stronie dzięki frazom z długiego ogona.

Teraz kiedy zmodyfikowaliśmy już treści upewniamy się, że wzięliśmy najpopularniejsze frazy z długiego ogona i wstawiliśmy je do tagu tytułolwego i metaopisu. (Dla niewtajemniczonych – gdy wyszukujemy coś w Google tytuł to właśnie tag tytułowy, a opis pod nim to metaopis.) Zawierając nasze nowe frazy (lub przynajmniej niektóre z nich,) w tagu tytułowym i metaopisie zauważymy, że o wiele łatwiej i szybciej zdobywamy wysokie rankingi.

Ostatnia rzecz, którą należy wykonać przy uaktualnianiu artykuły to podlinkowanie innych strony. Możemy np. podlinkować swoje źródła lub strony, które po prostu uznamy za przydatne naszym czytelnikom. A więc, powiedzmy, że podlinkowaliśmy stronę gościa o imieniu Jacek, który prowadzi świetnego bloga o marketingu w sieci. Najpierw dajemy mu o tym znać w wiadomości prywatnej lub mailowo pisząc coś w stylu:

Hej Jacku,

Muszę przyznać, bardzo podoba mi się to co robisz na swojej stronie i to tak bardzo, że nawet podlinkowałem cię w swoim ostatnim wpisie. Tutaj masz link Jeśli udostępnisz mój wpis będzie mi bardzo miło.

Jeśli Jacek odwdzięczy się nam i również podlinkuje nasz artykuł zyskamy więcej udostępnień i wyświetleń, co może prowadzić do dalszego podlinkowywania naszej strony przez inne strony o marketingu cyfrowym, co z kolei znacznie podnosi ranking zarówno dla głównej frazy, jak i fraz pobocznych.

To tyle, ten jeden prosty trik sprawi, że organiczny ruch na twojej stronie będzie większy. Zastosowałem go w moim poradniku na temat marketingu cyfrowego. Macie podobne triki, którymi chcecie się pochwalić? A może macie jakieś pytania związane z poruszonymi tu tematami? Wiecie już jak zwiększych ruch na stronie? Dajcie znać w komentarzach. 

Rozkminił: Szymon Smoliński
Tłumaczenie z Angielskiego: Szymon Smoliński

Zgłoś nadużycie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

introwertyk kto to ekstrawertyk introwertykiem

10 pomysłów na wakacje dla introwertyka

sprawa kryminalna Opowieści kryminalne

Momenty grozy #3 – sprawa kryminalna Conrada Roya