Jakie są najzabawniejsze filmy wszech czasów? Wielu sądzi, że są to francuskie komedie. Oto najlepsze komedie, które powstały we Francji – według nas!
w

Lubię!Lubię! SuperSuper

Najlepsze francuskie komedie: co warto obejrzeć?

Francuskie komedie należą do Twoich ulubionych filmów? Zastanawiasz się, jakie są najśmieszniejsze komedie francuskie? Przeczytaj, jakie według nas są najlepsze komedie.

Francuskie komedie. Oto nasi faworyci!

Podobno Francuzi lubią się dużo śmiać. Nie bez powodu to właśnie francuskie komedie są najczęściej nagradzane i doceniane przez krytyków. Przez widzów uwielbiane są za ich lekkość i łatwość w odbiorze. Komedie francuskie nie dość, że odnoszą sukcesy w kinach na całym świecie to nierzadko stanowią inspirację dla twórców filmowych z innych krajów. Pozostaje jednak nurtujące pytanie: Jakie są najlepsze komedie wszech czasów? Które francuskie komedie romantyczne są najlepsze? Które z nich warte są obejrzenia? Oczywiście trudno będzie odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie i ustalić obiektywny ranking. Jednak jestem pewna, że propozycje, które zamieściliśmy w tym rankingu, zapewnią Ci świetną rozrywkę i uśmiejesz się przy nich do łez!

Najzabawniejsze francuskie komedie. 15 najlepszych filmów

15. „Babcia Gandzia”.

Film opowiada historię nieco zgorzkniałej i mało empatycznej staruszki, której nie dość, że po stracie męża doskwiera ogromna samotność to na dodatek boryka się ona z problemami finansowymi. Jednak wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia prosto do jej rąk trafia paczka z haszyszem… O tamtej pory siedemdziesięcioletnia Poulette bierze sprawy w swoje ręce, rozkręca własny biznes nie bojąc się przy tym wejścia w twarde negocjacje z lokalnymi gangsterami…Ta intrygująca francuska komedia z pewnością cię zaskoczy.

francuskie komedie

14. „Taxi”. Najlepsze komedie

Jeden z lepszych filmów francuskich. Akcja filmu rozgrywa się w Marsylii, gdzie swoją pracę rozpoczął „świeżo upieczony” taksówkarz na pokładzie Peugeota 406 (którego sam odnowił i przystosował do szybkiej jazdy). Pewnego dnia jego pasażerem jest Emilien, który po ukończeniu trasy, oznajmia kierowcy, że pracuje w policji i ma zamiar aresztować go za przekroczenie dozwolonej prędkości. Po chwili policjant proponuje mu też układ i prosi taksówkarza o pomoc w ujęciu niebezpiecznych przestępców. Podczas śledztwa między mężczyznami zawiązuje się nie tylko współpraca, ale również przyjaźń. Zabawny francuski film, który spodoba się każdemu.

13. „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”

Zdecydowanie najzabawniejsza komedia francuska dla najmłodszych. Filmowa adaptacja komiksów o Asterixie i Obelixie przenosi nas do Starożytnego Egiptu, gdzie na tronie zasiada Kleopatra. Władczyni zazdroszcząc bogactw jakie zgromadził na terenie swojego imperium Juliusz Cezar, postanawia pójść z nim na układ. Umowa mówiła o tym, że jeżeli Kleopatra zdoła wybudować wystawny pałac pośrodku pustyni w ciągu trzech miesięcy, Cezar będzie musiał przyznać publicznie, że naród egipski jest największym z narodów. Królowa wzywa awangardowego architekta – Numerobisa, któremu powierza zadanie, obiecując mu przy tym, że jeżeli mu się powiedzie, ozłoci go, jeżeli jednak Numerobis rozczaruje władczynię, ta rzuci go na pożarcie krokodylom. Architekt bojąc się porażki, prosi o pomoc znajomego drudia – Getafixa, który wraz z Asterixem i Obelixem przybywa do Egiptu by wesprzeć zafrasowanego Numerobisa.

francuskie komedie najlepsze komedie

12. „Jeszcze dalej niż północ”. Najzabawniejsze francuskie komedie

Ta komedia francuska opowiada o losach Philippe’a Abrams’a, dyrektora urzędu pocztowego „Salon-de-Provance”. Jest żonaty z kobietą, której depresyjne usposobienie i pesymistyczne nastawienie do świata, utrudnia mu życie. Próbując ją chodź trochę zadowolić, główny bohater oszukuje, po to by dostać transfer na Lazurowe Wybrzeże. Jednak zostaje zdemaskowany i przeniesiony do małego miasteczka. Dla Abramsów- Południowców pełnych uprzedzeń, Północ to horror- lodowaty region zamieszkały przez wiejskie istoty, które posługują się niezrozumiałym językiem „cheutimi”. Jednak, ku jego wielkiemu zaskoczeniu miasteczko okazuje się być uroczym miejscem, które zamieszkują bardzo ciepli i otwarci ludzie. Główny bohater coraz częściej zaczyna odwiedzać wioskę, traktując podróże tam jako miłą odskocznię od szarej codzienności. Jednak jego żonie w ogóle się to nie podoba…

11. „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”

Francuska komedia romantyczna pokazująca historię sprytnej Isabelle, która aby uniknąć klątwy niszczącej wszystkie pierwsze małżeństwa w jej rodzinie pewnego dnia postanawia wyjść za mąż za mężczyznę, którego nie kocha. Miała plan idealny: znaleźć sobie „kozła ofiarnego”, uwieść go, wziąć z nim ślub, w końcu rozwieść się z nim. Uknuta intryga udałaby się, gdyby celem nie był piekielnie przystojny Jean, redaktor przewodnika turystycznego, z którym główna bohaterka będzie podróżowała z Kilimandżaro do Moskwy… Francuskie filmy romantyczne są wyjatkowe, fabuła filmu z pewnością cię zaskoczy.

francuskie komedie najlepsze komedie

10. „Zmiana planów” - francuska komedia romantyczna

Niezwykle ciekawy film pokazuje jak bardzo udajemy kogoś, kim tak naprawdę nie jesteśmy, próbując przy tym zyskać podziw innych. Główni bohaterowie spotykają się, by zjeść wspólnie kolację. Jednak ten wieczór staje się dla uczestników istną dyktaturą odpowiedniego wyglądu i zachowania. Rozmawiają, popisują się przed sobą nawzajem; niepokoje kryją pod świetnym poczuciem humoru, a smutki tłumią wybuchami śmiechu. Lecz wszystkie maski spadają w drodze powrotnej… Fabuła filmu z pewnością cię zaskoczy.

9. „Wakacje Mikołajka” - francuska komedia wszech czasów

To druga ekranizacja poświęcona przygodom bohatera książek Sempré i Gościnnego. Kolejna francuska komedia o rodzinie zwariowanej i nietuzinkowej. Tym razem Mikołajek doczekując się końca roku szkolnego i upragnionych wakacji, wraz ze swoimi rodzicami i babcią wyrusza w podróż. Celem ich wyprawy jest wybrzeże Brytanii. Na plaży Mikołaj szybko znajduje sobie nowych kompanów do wspólnej zabawy. Jest nim Blaise, który nie jest na wakacjach bo tam mieszka; Fructueux, który zje wszystko- nawet surową rybę; Djodjo, który nie mówi jak oni bo jest Anglikiem; Crepin, który cały czas płacze i Come, która zawsze chce mieć rację, a to bardzo wkurzające. Jest też Isabelle – dziewczynka o niezwykle dużych i przerażających oczach. Gdy główny bohater zaczyna wierzyć w to, że rodzice planują ożenić go z „dziewczynką z wytrzeszczem” wszystko się komplikuje. Tylko jedno jest pewne- będą to niezapomniane wakacje dla każdego członka ich rodziny… Oglądając film cofniesz się do swoich młodzieńczych czasów.

8. „Facet na miarę”.

Francuskie komedie romantyczne to niedoceniony gatunek przez wiele osób. Ta opowiada o Dianie, która nie tylko jest wyjątkowo piękną kobietą, ale też wybitną prawniczką. Główna bohaterka ma poczucie humoru i silną osobowość. Właśnie zakończyła swoje nieudane małżeństwo, dlatego postanawia poszukać szczęścia w miłości jeszcze raz. Przypadki nie istnieją, bo pewnego dnia Diana odbiera telefon od Alexandra, który odnalazł jej wcześniej zgubioną komórkę. Podczas rozmowy między obydwojgiem zaczyna rodzić się coś niezwykłego. Szybko ustalają spotkanie. Jednak randka wcale nie przebiega zgodnie z planem… Tę niezwykle romantyczną historię musisz zobaczyć.

para najlepsze francuskie komedie

7. „Przychodzi facet do lekarza”.

Francuskojęzyczna komedia romantyczna nieco inna niż wszystkie. Romain Faubert jest samotnym czterdziestolatkiem, bez żony i dzieci. Pracuje jako fotograf internetowego słownika medycznego, ale jego praca wcale nie pomaga mu w walce z hipochondrią, na którą cierpi. Choroba tak długo kierowała jego życiem, że Romain stał się bardzo wycofanym człowiekiem. Jednak jego najlepszy przyjaciel – Flaumbert znajduje rozwiązanie problemów Romaina. Lekarstwem miało okazać się odnalezienie miłości. Flaumbert próbuje pomóc przyjacielowi w odnalezieniu kobiety jego życia: zaprasza go na imprezy do swojego domu, zakłada mu profil na portalu randkowy, zmusza go do uprawiania sportu, a nawet uczy go jak uwodzić i zachowywać się w obecności kobiet. Ale odnalezienie „tej jedynej”, która będzie potrafiła wesprzeć Romain w przezwyciężeniu hipochondrii, okazało się znacznie trudniejsze niż sądził. Komedia romantyczna pełna śmiechu i wzruszeń.

francuskie komedie najlepsze komedie

6. „Jutro będziemy szczęśliwi”.

Głównym bohaterem filmu jest Samuel, który żyje pośród słońca przy morzu – z dala od trosk i problemów. Ma przy sobie ludzi, których kocha, z którymi pracuje bez wysiłku. Wszystko zmienia się gdy jedna z jego „dawnych przygód” pozostawia go z kilkumiesięcznym dzieckiem – jego córką Glorią. Niezdolny do opieki nad niemowlęciem i zdecydowany oddać je matce, Samuel pędzi co sił do Londynu, by spróbować ją odnaleźć, jednak nie udaje mu się to. Po ośmiu latach, gdy głównemu bohaterowi udało się ułożyć sobie życie wraz córką, matka Glorii powraca by ją odzyskać.

5. „Za jakie grzechy dobry Boże”. Francuskie komedie wszech czasów

Jeden z największych hitów. Claude i Marie pochodzą z zamożnej rodziny, są raczej konserwatywnymi rodzicami, ceniącymi sobie tradycję, chodź często zmuszają się do otwartości. Było to wyjątkowo trudne, gdy ich pierwsza córka wyszła za muzułmanina, druga za Żyda, a trzecia za Chińczyka. Przez taki obrót sprawy rodzice mają nadzieję, że chociaż najmłodsza z ich czterech córek weźmie tradycyjny ślub w kościele…

4. „Rozumiemy się bez słów”.

Fabuła filmu opowiada o poruszającej i sentymentalnej historii rodzinnej. Jeden z najbardziej wzruszająych filmów. Przedstawia losy rodziny Bélier, której prawie wszyscy członkowie są głusi. Jedynie Paula jest w pełni słysząca, dlatego na co dzień jest niezastąpioną tłumaczką dla rodziców, zwłaszcza wtedy gdy potrzebują pomocy przy prowadzeniu gospodarstwa rolnego. W końcu Paula zmotywowana przez swojego nauczyciela muzyki, który odkrył w niej talent do śpiewania, postanawia przygotować się do konkursu organizowanego przez Radio France. Główna bohaterka staje przed życiowym wyborem, który oznaczałby dla niej wyobcowanie z rodziny i to, że jest zdana wyłącznie na siebie.

3. „Czym chata bogata!”.

W tej niezwykle zabawnej komedii zakochasz sie odrazu. Francuski pisarz i osobowość medialna Jean-Etienne Fougerole to prawdziwy intelektualista pełen empatii i współczucia. Jest mężem bogatej dziedziczki, nieco oderwanej od rzeczywistości. Gdy Fougerole promuje w telewizyjnej debacie swoją nową powieść: „Czym chata bogata”, w której namawia najbogatszych by otworzyli drzwi swoich domów dla biednych, jego przeciwnik rzuca mu wyzwanie i proponuje mu, by sam zastosował swoje rady w praktyce. Zawstydzony Fougerole zgadza się, by nie splamić swojego dobrego imienia…

2. „Goście, goście”.

Na drugie miejsce zasługuje francuska komedia z 1993 roku. Akcja filmu toczy się w roku 1123. Hrabia Montmirail niefortunnie myli ojca swojej narzeczonej z niedźwiedziem i go zabija. Chcąc naprawić swój błąd wraz ze swoim wiernym giermkiem, proszą o pomoc czarnoksiężnika Euzebiusza. Ten za sprawą magicznej mikstury zamiast cofnąć w czasie rycerza i jego towarzysza o kilka minut, przenosi ich do roku 1993. Dla tych sprawy zaczynają się naprawdę komplikować, gdy orientują się, że znaleźli się w XX wieku!

1. „Nietykalni”.

Na pierwszej pozycji jedna z najbardziej rozpoznawalnych francuskich komedii. Nie tylko śmieszna, ale bardzo poruszająca komedia francuska. Film jest oparty na autentycznych faktach co pozwala na jeszcze głębszy odbiór filmu. W roli głównej jeden z najwybitniejszych francuskich aktorów Omar Sy. Po wypadku na paralotni Philippe, bogaty arystokrata zatrudnia do pomocy przy codziennych czynnościach Drissa. Jest to młody mężczyzna pochodzący z przedmieścia, który niedawno wyszedł z więzienia. Mogłoby się wydawać, że jest to najmniej odpowiednia osoba na to stanowisko… Jednak między tymi dwojga wytworzy się naprawdę silna więź. Dwa zupełnie różne światy zderzają się ze sobą i narodzi się z tego piękna, pełna szaleństwa i radości przyjaźń. Zdecydowanie najlepsza komedia jaką zobaczycie.

telewizor pilot najlepsze francuskie komedie

Jakie są najlepsze komedie francuskie?

Teraz już znacie odpowiedź na to pytanie! W rankingu najlepszych francuskich filmów znalazły się komedie, które idealnie sprawdzą się na wieczór po ciężkim dniu w pracy lub w szkole. Podzielasz francuski humor? Znaleźli się tam twoi ulubieni francuscy aktorzy? Zakochasz się w komediach francuskiego kina. Jest w czym wybierać, znalazły się tu przeróżne pozycje, m. in. francuskie filmy romantyczne czy najzabawaniejsze francuskie komedie. Wszystkie są świetnym sposobem na przerwę, wzięcie głębszego oddechu i chwilową ucieczkę od codzienności. Choć niektóre pozycje mogą też skłonić oglądającego do przemyśleń i głębszej refleksji. Być może kino francuskie stanie się twoim ulubionym rodzajem. A jakie są twoje ulubione francuskie filmy?

Źródło:

Rozkminiła: Weronika Szmul, Weronika Dao
Redakcja: Marta Helis
Grafika: Hubert Kalinowski

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Aplikacje do nauki i powtórek: jak to działa. Aplikacja do robienia notatek, a może do nauki słówek? Oto nasze ulubione aplikacje do szkoły!

Aplikacje do nauki pomogą Ci w robieniu notatek i powtórkach!

Kuchnia włoska to nie tylko pizza i makaron. Włoskie potrawy to także oryginalne przysmaki, takie jak arancini, których trzeba koniecznie spróbować

Arancini z Sycylii- jak zrobić ?