najpiękniejsze miejsca w norwegii co warto zobaczyć w norwegii
w

Co warto zobaczyć w Norwegii?

Fiordy, niesamowite widoki i dzika przyroda. Na co zwrócić uwagę, planując swój wyjazd w kierunku Północy? Poznaj najpiękniejsze miejsca w Norwegii.

Najpiękniejsze miejsca w Norwegii

Norwegia jest miejscem, które jest często odwiedzane przez turystów z całego świata. Fiordy, niesamowite widoki, dzika przyroda, lokalne jedzenie i wyjątkowe tradycje – to dzięki nim ten kraj jest tak atrakcyjnym miejscem na spędzenie wakacji czy dłuższego weekendu. Jakie są najpiękniejsze miejsca w Norwegii? Na co zwrócić uwagę, planując swój wyjazd w kierunku Północy? Co warto zobaczyć w Norwegii? Oto 5 najpiękniejszych miejsc, które mogą urzec nawet największych sceptyków:

1. Kjeragbolten

kjeragbolten najpiękniejsze miejsca w norwegii co warto zobaczyć w norwegii
Kjeragbolten - najpiękniejsze miejsca w Norwegii

Ta atrakcja turystyczna jest zarówno fascynująca, jak i niebezpieczna. Wybierając się na Kjeragbolten zobaczymy zaklinowany kamień, który znajduje się pomiędzy dwoma skalnymi ścianami, natomiast pod nim jest jedynie przepaść. Dlatego też śmiałkowie, którzy postanowią wejść na ten słynny norweski kamień, muszą wiedzieć, że nikt ani nic ich nie asekuruje. Wielu z nich robi sobie na nim słynne selfie, by pochwalić się swoim dokonaniem. Niektórzy wchodzą na Kjeragbolten ze względu na zastrzyk adrenaliny i możliwość zrobienia czegoś niebezpiecznego. Jednak zdjęcia z takiej przygody mogą przyprawić odbiorcę o dreszcze.

2. Trolltunga, czyli język trolla

Trolltunga najpiękniejsze miejsca w norwegii co warto zobaczyć w norwegii
Trolltunga - Co warto zobaczyć w Norwegii?

Jest to kolejna niezwykła atrakcja turystyczna, która jest bardzo popularna w Norwegii i przyciąga turystów z całego świata. Trolltunga jest to płaski głaz, znajdujący się na wysokości 700 metrów nad jeziorem Ringedalsvatnet. Dzięki temu położeniu możemy zobaczyć przepiękną panoramę i odetchnąć świeżym, norweskim powietrzem.
Warto pamiętać o tym, że najpierw trzeba pokonać ponad 20 kilometrów, żeby wejść na wspomniany „język trolla”. Jest to wycieczka, która zajmuje kilka godzin, więc warto zaopatrzyć się w wygodne buty. Jednak to, co tam zobaczymy, wynagrodzi nasz trud i docenimy, że pokonaliśmy tę całą trasę, żeby zobaczyć tak spektakularny widok.

Co warto zobaczyć w Norwegii?

3. Geiranger

Geiranger - Najpiękniejsze miejsca w Norwegii

Nie od dziś wiadomo, że fiordy są prawdziwym symbolem Norwegii i to właśnie dla nich turyści odwiedzają ten północny kraj Europy. Geiranger jest jednym z nich, a można nawet powiedzieć, że jest najpopularniejszy wśród wszystkich fiordów Norwegii. Dzięki swoim niesamowitym widokom, nieokiełznanym wodospadom i pięknej przyrodzie trafił na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

4. Lofoty

lofoty najpiękniejsze miejsca w norwegii co warto zobaczyć w norwegii
Lofoty - Co warto zobaczyć w Norwegii?

Kolejnym punkt na mapie, którego nie można przegapić to Lofoty. Są to wyspy znajdujące się w północnej części Norwegii. Słyną one z dzikiej i różnorodnej przyrody, a także z urokliwych chatek rybackich, piaszczystych plaż i atmosfery Norwegii, którą czuć z wszystkich stron. Dla profesjonalistów lub amatorów fotografii jest to idealne miejsce na zrobienie pięknych zdjęć. Jednak nie tylko oni poczują się wspaniale w tym miejscu. Z pewnością wpływa na to piękna zorza polarna, która pojawia się na niebie w okresie zimowym i mieni się kolorami.

Warto wspomnieć, że z historycznego punktu widzenia Lofoty są związane z epoką Wikingów i to dzięki temu mamy możliwość zobaczenia Muzeum Wikingów “Lofotr”. Jego historia rozpoczyna się wraz z odnalezieniem pozostałości największego domu pochodzącego z czasów Wikingów. Według spekulacji dom ten należał do jednego z najpotężniejszych wodzów północnej części Norwegii. Zrekonstruowano go i dzisiaj możemy tam podziwiać wnętrze domu prawdziwego Wikinga. Dzięki temu przeniesiemy się w czasie do odległej rzeczywistości.

Najpiękniejsze miejsca w Norwegii

5. Røros, czyli niesamowite miasto z drewna

Røros Roros
Najpiękniejsze miejsca w Norwegii - Røros

Røros to malownicze miasteczko górnicze, które znajduje się w regionie Sør-Trøndelag. Zabudowa miasta jest niezwykła – składają się na nią same drewniane domki, a znaleźć możemy również stare kopalnie, które niegdyś służyły za centrum wydobycia miedzi. Miasto to ze względu na swoją unikatowość zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzając je, możemy poczuć się jak w żywym muzeum – zobaczymy piękne dziedzińce i wąskie, urokliwe uliczki.

W Røros znajduje się jedna kamienna budowla, którą jest kościół. Został on zbudowany w roku 1784 w stylu barokowym i jest to jeden z największych kościołów, które możemy znaleźć na terenie Norwegii.

Co warto zobaczyć w Norwegii? Jak widać – w Norwegii nie brakuje miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy. Oprócz tych pięciu jest jeszcze mnóstwo punktów na mapie, które warto “odhaczyć”, jednak to subiektywne zestawienie pokazuje miejsca, które są najchętniej odwiedzane przez ludzi z innych krajów świata. To o nich mówi się, że są to najlepsze, najpopularniejsze i najpiękniejsze miejsca w Norwegii, dlatego też warto poświęcić swój wolny czas, żeby je odwiedzić, zaczerpnąć norweskiego powietrza i poczuć się znacznie lepiej wśród nieokiełznanej, dzikiej natury i skandynawskiej atmosfery.

 

Więcej ciekawych miejsc w Norwegii znajdziesz tu:

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

czym jest dźwięk historia dźwięku cechy dźwięku jak powstaje dźwięk

Czym jest dźwięk?

Kim był Mikołaj Kopernik?