Proste ćwiczenia na biceps w domu. W Internecie można znaleźć wiele ćwiczeń, ale te są najprostsze i najbardziej skuteczne. Stopniowo zobaczysz rezultaty.
w

Lubię!Lubię! SuperSuper

Ćwiczenia na biceps w domu

Czasy pandemii nie sprzyjają wizytom na siłowniach. Obecnie tylko nieliczni śmiałkowie ćwiczą w klubach fitness. Niektórzy omijają siłownie ze strachu, inni z ostrożności. Wizyty na siłowniach od marca 2020 roku spadły o prawie 60%. Jest no to sposób. Musisz uwierzyć, że ćwiczenia można wykonywać również w domu i to bez profesjonalnego sprzętu. Zobacz polecane przez nas ćwiczenia na biceps w domu.

Jesteśmy krajem, w którym kult fajnego ciała jest bardzo mocno rozwinięty, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. W kontrze do tego mamy szeroko pojętą kulturę zachodu, w której jest zdecydowanie mniej kompleksów, jeśli chodzi o noszenie bikini czy obcisłe spodnie przez osoby, które są – nazwijmy to delikatnie – nie do końca do tego predystynowane. Można powiedzieć, że Polki i Polacy są zalotni, dbają o wygląd oraz estetykę i lubią wyglądać dobrze w lustrze. Na dobry wygląd składa się tężyzna całego ciała, w tym również bicepsu. Ćwiczenia na biceps w domu pozwolą Ci nie stracić napięcia mięśniowego podczas leniwszych zazwyczaj okresów roku, jakimi są jesień i zima. Te pory roku zachęcają prędzej do picia herbaty na własnej kanapie, niż do spożywania napojów izotonicznych na siłowni.

Teraz jest więc ten idealny moment, żeby zrealizować postanowienia noworoczne i zacząć coś ćwiczyć. Choćby biceps w domu. Od czegoś przecież trzeba zacząć.

Czy ćwiczenia ba biceps w domu będą różne dla kobiet i mężczyzn?

Niekoniecznie. Wszystko tak na prawdę zależy od tego co dokładnie chcemy osiągnąć. Jednym bliżej do estetyki Mariusza Pudzianowskiego, inni zaś preferują zgrabną i wysportowaną sylwetkę Ewy Chodakowskiej. Wymarzony efekt możemy osiągnąć w zależności od tego czy będziemy robić ćwiczenia siłowe z dużymi ciężarami czy też raczej ćwiczenia aerobowe z małymi ciężarami i dużą liczbą powtórzeń. Do tego wrócimy jeszcze w dalszej części artykułu.

Ćwiczenia na biceps, żeby wyglądać jak Pudzianowski?

Większość z nas zdaje sobie sprawę, że biceps Mariusza Pudzianowskiego jest raczej nieosiągalnym wzorem do naśladowania dla normalnego śmiertelnika, ale dlaczego by nie spróbować i trochę nad nim popracować? Może to być idealne postanowienie na Nowy Rok.

ćwiczenia na biceps ćwiczenia na biceps w domu
Skuteczne ćwiczenia na biceps w domu

Ćwiczenia na biceps z Ewą Chodakowską

Z drugiej strony, na kobiecy kanon „sportowego” piękna ogromny wpływ miało pojawienie się takich kobiet jak wspomniana już Ewa Chodakowska, której należy się olbrzymi szacunek za to, co osiągnęła. Kiedyś ta Jane Fonda polskiego świta ćwiczeń domowych, zaczynała kompletnie od zera. Bez niczyjej pomocy weszła na szczyt kariery trenera personalnego, inspirującego miliony Polek i Polaków. Dziś Ewa Chodakowska jest punktem odniesienia dla milionów polskich kobiet i mężczyzn, którzy preferują wykonywać ćwiczenia w domowym zaciszu, w tym m.in. tytułowe ćwiczenia na biceps w domu.

ćwiczenia na biceps ćwiczenia na biceps w domu
Skuteczne ćwiczenia na biceps w domu

Ćwiczenia na biceps w domu to męska rzecz?

Kobiety wolą ćwiczyć nogi i pośladki, a biceps raczej odpuszczają? Czas przełamać schematy i stereotypy. Kobiety również chcą i powinny ćwiczyć biceps. To już indywidualna kwestia czy chodzi o wyrzeźbienie bicepsów czy też o ćwiczenia ogólnorozwojowe. Przede wszystkim chodzi o to, by czuć się dobrze, a nie tylko wykonywać jak szaleni ćwiczenia z hantlami czy przysiady. Prawdziwe rezultaty można osiągnąć przy odrobinie cierpliwości i odpowiedniej diecie.

Odpowiednia dieta na biceps

Tak, dieta, to straszne słowo, które nigdy nie brzmi dobrze i automatycznie sprawia, że zaczcynasz być głodny jak tylko je usłyszysz.

To kolejny stereotyp, który powinniśmy przełamać, bo przecież dieta nie oznacza głodzenia się. Jeśli podejdziesz do tego z głową, możesz jeść więcej niż teraz i mieć lepszą sylwetkę, a bicepsy zaczną Ci rosnąć jak u „Pudziana”. Tylko, zebyśmy się tu dobrze zrozumieli. Duże bicepsy to nie tylko efekt diety, przyczynia się do tego kilka elementów. Ładnie uformowany biceps to również genetyka, odpowiednia suplementacja, ale przede wszystkim odpowiednie i regularne (powtarzamy, REGULARNE) ćwiczenia.

TOP 5 ćwiczenia na biceps w domu

Jakie ćwiczenia na biceps w domu mogę wykonywać i uzyskać dobre rezultaty? To bardzo łatwe pytanie, ale odpowiedź zależy wyłącznie od Ciebie i Twojej determinacji. Oto 5 ćwiczeń, których nie powinno zabraknąć w Twojej codziennej rutynie, aby uzyskać bicepsy jak piłki tenisowe (a może jak melony) 🙂

Bardzo ważne jest, abyś przed rozpoczęciem puścił swoją ulubioną muzykę.

1) Ćwiczenia na biceps w domu - Biceps Curl

Wśród ćwiczeń na biceps, to jest chyba najbardziej powszechne, łatwe i typowe ćwiczenie. Z pomocą hantli (jeśli jej nie masz hantli, możesz wziąć butelkę, karton po mleku lub cokolwiek innego, co bez problemu podniesiesz i co nie wyślizgnie Ci się z ręki, a w efekcie czego zmiażdży Twoją stopę).

Technika jest bardzo prosta, z rękami wyciągniętymi po bokach ciała, należy podnosić je jednocześnie lub naprzemiennie (w zależności od wagi hantli) niemal do wysokości barków. Następnie delikatnie opuść ciężar z powrotem do pozycji wyjściowej. Standardowa zasada stosowana na siłowniach to 1×2 (na większość ćwiczeń), jedna sekunda na podniesienie ciężaru i dwie sekundy na jego opuszczenie. Najważniejszą rzeczą, aby uniknąć kontuzji, jest utrzymanie pleców prosto, bez poruszania nimi podczas ćwiczenia na biceps w domu.

Możesz spojrzeć na obraz, aby zobaczyć, jak łatwo jest to zrobić:

ćwiczenia na biceps ćwiczenia na biceps w domu
ćwiczenia na biceps w domu

Liczba powtórzeń będzie zależała od formy, ale zaleca się, aby zacząć od lekkich ciężarów, gdzie można powtórzyć 12-15 razy bez większych problemów. Z czasem zaczniesz stosować coraz cięższe ciężary.

2) Ćwiczenia na biceps w domu - Concentration Curl

Do drugiego ćwiczenia na biceps potrzebne jest krzesło. W tym ćwiczeniu pozostajemy w pozycji siedzącej z rozstawionymi nogami i tułowiem pochylonym do przodu. Jedną rękę opieramy na kolanie, a druga ręka (ta trzymająca hantle) pozostaje w pozycji wyjściowej wyciągnięta. Ponownie, tak samo jak w pierwszym ćwiczeniu, staraj się podnieść hantel do maksymalnego zgięcia (12-15 razy). Uważaj, jak zawsze, na plecy. Nie wolno „wąchać” hantli z bliska, to może zaboleć i potem będziesz musiał przerwać treningi.

Możesz spojrzeć na obrazek, aby zobaczyć, jak łatwo jest zrobić to ćwiczenie na biceps w domu:

ćwiczenia na biceps w domu

3) Ćwiczenia na biceps w domu - Biceps curl Isometric

Do trzeciego ćwiczenia na biceps potrzebna jest specjalna elastyczna guma. Stajesz, nadeptujesz na nią obiema stopami i spadasz, … tylko żart. Chwytamy obiema rękami za końce, aż gumka się rozciągnie. W tej pozycji powinieneś wytrzymać około 12-15 sekund. Powtarzaj tę czynność, aby poczuć, jak mięśnie się palą. Podczas unoszenia ramion pamiętaj o napinaniu mięśni brzucha.

Możesz spojrzeć na obrazek, aby zobaczyć, jak łatwo jest zrobić to ćwiczenie na biceps:

ćwiczenia na biceps ćwiczenia na biceps w domu
ćwiczenia na biceps w domu

4. Ćwiczenia na biceps w domu - Triceps odwrotne pompki

Nie jest to typowe ćwiczenie na biceps, ale chcąc popracować nad bicepsem powinniśmy docenić i regularnie wykonywać również to ćwiczenie na triceps. Wielu niedowiarków twierdzi, że jest to ćwiczenie tylko i wyłącznie na triceps. Faktycznie w głównej mierze ćwiczymy w tym przypadku triceps, ale ćwiczenie to wzmocni również Twój biceps oraz samo ramię. Jak wykonać to proste ćwiczenie na biceps w domu? Ustawiamy krzesło pod ścianą (oparciem w stronę ściany, oprzyj ręce na krawędzi krzesełka z nogami wyciągniętymi lub lekko ugiętymi i wysuniętymi do przodu (tułów jest w środku zawieszony) i poruszaj się siłą własnych rąk w górę i w dół. Twoje własne ciało działa jak waga. Bądź bardzo ostrożny z plecami.

Możesz spojrzeć na obraz, aby zobaczyć, jak łatwo jest wykonać w domu to proste ćwiczenie na biceps i triceps:

ćwiczenia na biceps ćwiczenia na biceps w domu
ćwiczenia na biceps w domu

5) Ćwiczenia na biceps w domu - pompki

Niewiele trzeba pisać o tym ostatnim ćwiczeniu bo pompki są arce prostym ćwiczeniem, ale nie zawsze są wykonywane z odpowiednią techniką. Pompki ćwiczą triceps, ramiona i biceps. Należy uważać, aby utrzymać ciało w pozycji wyprostowanej i napinać brzuch. To najważniejsze przy pompkach. Niewłaściwie wykonane niewiele dają.

Możesz spojrzeć na obrazek aby zobaczyć, jak łatwo i poprawnie wykonać pompki w domu:

ćwiczenia na biceps ćwiczenia na biceps w domu
ćwiczenia na biceps w domu

Ci którzy mieli okazje wykonywać wspólne treningi z nagraniami Ewy Chodakowskiej wiedzą, ze bardzo często powtarza ona zdanie „brzuch nie wisi”. To wbrew pozorom bardzo istotne polecenie. Żeby uniknąć kontuzji podczas wykonywania ćwiczeń, ale też żeby ćwiczenia były skuteczne należy w trakcie ćwiczeń na biceps w domu lub na siłowni zawsze napinać brzuch i utrzymywać plecy w pozycji całkowicie wyprostowanej. Jeśli czujesz taką potrzebę, aby ruszyć plecami żęby podnieść ciężary, oznacza to, że wybrałeś ciężary o zbyt dużej masie.

Zachęcamy do rejestrowania ćwiczeń swoimi telefonami komórkowymi lub robienie sobie zdjęć przed i po treningiem. To idealny sposób, aby zobaczyć swoje postępy na dłuższej przestrzeni czasu.

Jeśli po wykonaniu tych pięciu ćwiczeń przez kilka miesięcy nie zauważysz żadnych efektów, nie rozpaczaj, tylko ćwicz dalej i pij yerba mate żeby poprawić swój metabolizm. Dołóż do tego regularne ćwiczenia na biceps w postaci podnoszenia pilota i odpalania Netflixa. Ćwiczenia na biceps w domu, które przedstawiliśmy, nie są magią, ani też żadną karą, ale naprawdę działają, pod warunkiem, że wykonujesz je regularnie, stopniowo zwiększając ciężar i zmniejszając liczbę powtórzeń. Najważniejsze jest jednak by nie odkładać tego na później. Chwyć z byle jaki ciężar, który masz teraz pod ręką (niech to będzie nawet butelka wody) i zacznij już teraz ćwiczenia na biceps w domu.

Grafika: Hubert Kalinowski

Zgłoś nadużycie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

hotel paradise 4 hotel paradise hotelu paradise hotel paradise 3

Hotel Paradise

Jajko to uniwersalny element kuchni światowej. W Polsce je gotujemy lub smażymy. Ale jak się robi chińskie jaja? Poznaj 3 przepisy na jaja po Chińsku.

Chińskie Jaja. Poznaj 3 przepisy na jaja po Chińsku