Norwegia jest krajem, w którym zakochasz się bezpowrotnie albo go nie polubisz. Co warto zobaczyć w Norwegii? Jakie atrakcje turystyczne ma do zaoferowania? Norwegia co zobaczyć atrakcje Norwegia co warto zobaczyć
w

SuperSuper

Norwegia atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć?

Norwegia jest takim krajem, w którym zakochasz się bezpowrotnie albo go nie polubisz wcale. Co warto zobaczyć w Norwegii? Jakie atrakcje turystyczne Norwegia ma do zaoferowania? Sprawdź naszą listę miejsc wartych odwiedzenia w Norwegii.

Päijänne to drugie co do wielkości jezioro w Finlandii. Mieści się na nim 188 wysp. Południowe części jeziora cechuje doskonała jakość wody. Dzięki tunelowi Päijänne ponad milion mieszkańców obszaru metropolitalnego Helsinek ma dostęp do wody pitnej. Zbiornik połączony jest z sąsiednimi jeziorami za pomocą kanałów i stanowi szeroką, zróżnicowaną drogę wodną dla żeglarzy płynących z Lahti do Heinoli, Jyväskyli i Viitasaari.

Norwegia jest krajem, na który składa się wiele przepięknych krajobrazów oraz miejsc, które trzeba koniecznie odwiedzić wybierając się w tamte rejony. Jest to doświadczenie dające wiele niespodzianek, pozytywnych uczuć oraz cudownych wspomnień. Dzisiaj zabieramy Was w podróż po kraju wikingów, gdzie każde z miejsc ma swoją wyjątkowość nawet w zwykłej prostocie. Poznaj w Norwegii atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć. 

Norwegia, atrakcje i co warto zobaczyć

1. Norwegia atrakcje dla dużych i małych: Ogród zoologiczny i park rozrywki w Kristiansand

Norwegia jest krajem, w którym zakochasz się bezpowrotnie albo go nie polubisz. Co warto zobaczyć w Norwegii? Jakie atrakcje turystyczne ma do zaoferowania? Norwegia co zobaczyć atrakcje Norwegia co warto zobaczyć
Kristiansand Zoo | Norwegia atrakcje | Norwegia co warto zobaczyć |

Mnogość zwierząt, ogromna roślinność, baseny badelanden oraz wiele innych. Jest  to miejsce w którym zobaczysz wiele rzeczy, jest wiele do zrobienia. Należy zarezerwować sobie cały dzień aby wszystko zwiedzić i zobaczyć.

2. Norwegia, co zobaczyć? Poznaj najlepsze wakacyjne norweskie miasto: Grimstad

Norwegia jest krajem, w którym zakochasz się bezpowrotnie albo go nie polubisz. Co warto zobaczyć w Norwegii? Jakie atrakcje turystyczne ma do zaoferowania? Norwegia co zobaczyć atrakcje Norwegia co warto zobaczyć
Miasto Grimstad | Norwegia atrakcje | Norwegia co warto zobaczyć

Jeśli chcesz spędzić super wakacje, wybierz to miejsce. To małe miasto kryje w sobie wiele miejsc, pysznego jedzenia, kultury i historii, przepięknych plaż oraz łodzi, którymi możesz wybrać się na morską przygodę.

3. Norwegia atrakcje: Latarnia morska Lindesnes fyr

Norwegia jest krajem, w którym zakochasz się bezpowrotnie albo go nie polubisz. Co warto zobaczyć w Norwegii? Jakie atrakcje turystyczne ma do zaoferowania? Norwegia co zobaczyć atrakcje Norwegia co warto zobaczyć
Latarnia morska Lindesnes fyr | Norwegia atrakcje | Norwegia co warto zobaczyć

Jest to najbardziej wysunięte miejsce na południu Norwegii.  Do latarni prowadzą schody pomiędzy skałami, a na samym końcu czeka na nas wyjątkowy widok na morze Północne, którym jesteśmy otoczeni z każdej strony.

4. Kulinarna atrakcja: Restauracja pod wodą w Lindesnes

Restauracja pod wodą w Lindesnes | Norwegia atrakcje | Norwegia co warto zobaczyć

Niesamowite doświadczenie czyli spożycie posiłku pod taflą wody. Restauracja nazwana nową, najlepszą restauracją na świecie w 2019r. oraz oznaczona złotą gwiazdką Michelin.

5. Norwegia to również góry i miejsowość Kjeragbolten

Kjeragbolten | Norwegia atrakcje | Norwegia co warto zobaczyć

Najsłynniejszy zaklinowany kamień Norwegii, o ile nie na świecie. Miejsce znane z wielu zdjęć. Na pewno kojarzysz je, chociaż niekoniecznie kojarzysz je z Norwegią. To słynne miejsce znajduje się w Norwegii i jest wielką atrakcją turystyczną. Dokładnie znajduje się ono na górze Kjerag, pomiędzy dwoma skalnymi ścianami owiany wieloma mrożącymi krew w żyłach opowieściami.

6. Preikestolen, najpopularniejszy szczyt górski Norwegii.

Preikestolen Norwegia jest krajem, w którym zakochasz się bezpowrotnie albo go nie polubisz. Co warto zobaczyć w Norwegii? Jakie atrakcje turystyczne ma do zaoferowania? Norwegia co zobaczyć atrakcje Norwegia co warto zobaczyć
Preikestolen | Norwegia co warto zobaczyć

Preikestolen  jest jednym z najbardziej znanych i popularnych szczytów górskich w Norwegii.  Góra znajduje się nad przepięknym fiordem Lysefjorden w Rogland. Jest to cudowne doświadczenie dla osób lubiących doświadczeń. Wycieczka ta należy do bardzo trudnych ale zdecydowanie wartych odbycia.

7. Trolltunga, kolejny znany szczyt górski w Norwegii

Trolltunga Norwegia jest krajem, w którym zakochasz się bezpowrotnie albo go nie polubisz. Co warto zobaczyć w Norwegii? Jakie atrakcje turystyczne ma do zaoferowania? Norwegia co zobaczyć atrakcje Norwegia co warto zobaczyć
Trolltunga | Norwegia atrakcje | Norwegia co warto zobaczyć

Kolejnym znanym na świecie szczytem, a niekoniecznie zawsze kojarzonym z Norwegią jest Trolltunga w Hardanger. Góra znajduję się 1110 m. n.p.m. Celem wycieczki jest ‘półka górska’ która wystaje z góry 700 metrów nad Ringedalsvannet. Podróż umila otaczająca nas przyroda: wodospady, szczyty górskie oraz piękne krajobrazy.

8. Trollvann, warty zobaczenia kawałek przyrody w Oslo

Trollvann | Norwegia atrakcje | Norwegia co warto zobaczyć

Prawdopodobnie najpiękniejszy kawałek przyrody norweskiej w obszarze Oslo, znajdujący się zaledwie 1 km od centrum. Wybierz się na spacer przez las prowadzący do krainy trolli. Trudno uwierzyć, że Norwegia ma takie atrakcje przyrodnicze w środku Oslo.

9. Norwegia i atrakcje to również Opera w Oslo

Opera w Oslo Norwegia jest krajem, w którym zakochasz się bezpowrotnie albo go nie polubisz. Co warto zobaczyć w Norwegii? Jakie atrakcje turystyczne ma do zaoferowania? Norwegia co zobaczyć atrakcje Norwegia co warto zobaczyć
Opera w Oslo | Norwegia co warto zobaczyć
Gmach Opery w Oslo to największy obiekt kulturalny, który powstał od 700 lat w Norwegii. Budynek Opery autorstwa pracowni Snøhetta dostał nagrodę Miesa van der Rohe.

10. Norwegia atrakcje. Co jeszcze zobaczyć? Polecamy Telemarkskanalen

Telemarkskanalen | Norwegia co warto zobaczyć

Droga morska prowadząca z miejscowości Skien do Dalen. Jest to bardzo popularny punkt Norwegii. Kup bilet i przeżyj norweską przygodę na łodzi wewnątrz lądu. Magiczna natura oraz wspaniała atmosfera to rzeczy, które tam na Ciebie czekają.

Powyżej przedstawiliśmy 10 miejsc, które według nas są obowiązkowymi punktami na mapie Norwegii. W Norwegii atrakcje te są równie chętnie odwiedzane przez tubylców, mnie oznacza to jednak, że są jedynymi. Norwegia atrakcje ma prawie na każdym roku, zwłaszcza te naturalne. Kraj ten kryje w sobie ogrom cudownych miejsc, które kryją się w najbardziej odległych zakątkach. Jest to niesamowita przygoda, która na pewno pozostawi wiele pozytywnych wspomnień.

Rozkminiła: Patrycja Kubaj
Grafika: Hubert Kalinowski

Zgłoś nadużycie

Jajko to uniwersalny element kuchni światowej. W Polsce je gotujemy lub smażymy. Ale jak się robi chińskie jaja? Poznaj 3 przepisy na jaja po Chińsku.

Chińskie Jaja. Poznaj 3 przepisy na jaja po Chińsku

Nie zawsze był to słodki czy pikantny sos z pomidorów, cukru i octu z przyprawami. Kto wymyślił ketchup i jaki składnik został dodany dopiero w XIX wieku? keczup mity ciekawostki fakty historia

Kto wymyślił ketchup?