w ,

Najlepsze włoskie komedie, które musisz obejrzeć!

Jakie są najlepsze współczesne włoskie komedie? Prezentujemy Wam liste 5 najlepszych włoskich komedii, które musisz obejrzeć. Salwy śmiechu gwarantowane!

Najlepsze włoskie komedie włoska komedia

Kto nie lubi pośmiać się i zrelaksować przy dobrym kinie. Jeśli już skończyły Wam się pomysły pt. „co by tu obejrzeć” i nadrobiliście wszystkie zaległości na Netflix, to oto lista filmów, które mogą Wam się przydać na kilka następnych wieczorów. Salwy śmiechu gwarantowane!

Poznaj najlepsze włoskie komedie

1. „Benvenuti al Sud” (2010)

Film „Benvenuti al Sud”, w dużym skrócie, pokazuje ogromne różnice i uprzedzenia Północy w stosunku do Południa Włoch (i vice versa). Główny bohater Alberto (świetny w tej roli Claudio Bisio) jest z zawodu naczelnikiem pocztowym, mieszkającym w małym miasteczku w północnej części Włoch, robiącym wszystko, żeby tylko przeniesiono go do oddziału w Mediolanie. Seria nieudanych zbiegów okoliczności i nieczystej gry sprawia, że ląduje on na samym końcu włoskiego buta – w słonecznej i “zacofanej” Kalabrii. Kalabrii, która kojarzy mu się tylko z comorrą, tonami śmieci walającymi się na ulicach i nierobami żyjącymi tylko z rządowych zasiłków. Jak Włoch z północy odnajdzie się w nowej sytuacji i czy w ogóle dogada się z mieszkańcami południa? “Benvenuti al Sud” w fantastyczny sposób ukazuje, jakby nie było, prawdziwe różnice między dwiema tak odmiennymi częściami Włoch. Komedia Luki Miniero śmieszy, sprawia, że w oku pojawia się łezka i pokazuje, że południowe Włochy wcale nie są zacofane, że to właśnie tam znajduje się prawdziwe serce Italii.

2. “Quo Vado” (2016)

Prawdziwy Włoch jest maminsynkiem, mieszka z rodzicami do 40-stki, pracę zapewnia mu wymarzone przez wszystkich “posto fisso“, czyli praca na stanowisku urzędniczym. Dzień zamiast w pracy spędza na pogaduszkach w barze, nie przestrzega prawa, za nic ma przestrzeń publiczną, a próby przekupstwa traktuje jako akt dobrego serca. Taki właśnie jest Checco (Checco Zalone), bohater rewelacyjnej komedii “Quo Vado”, który nie zgadza się na porzucenie “posto fisso” po rządowych zmianach mających na celu zmniejszenie biurokracji w kraju. W związku z tym zostaje przeniesiony do najgorszych włoskich placówek, w których typowy Włoch nie wytrzymałby ani sekundy. Czy Checco stawi czoło przeciwnościom losu? Czy odnajdzie swoje miejsce w bardziej cywilizowanym (niż Włochy) kraju?

Na te i inne pytania odpowiada “Quo Vado”. Świetna, inteligentna i zabawna komedia, która obnaża wszystkie stereotypy na temat Włoch i Włochów i celnie je wyśmiewa.

3. “Perfetti Sconosciuti” (2016)

Paolo Genovese swoim filmem zrobił prawdziwą furorę. Siódemka nieodłącznych przyjaciół spotyka się na wspólnej kolacji, która robi niezłe zamieszanie w ich życiach. Zaczynają całkiem niewinną grę, która polega na tym, iż każda wiadomość, sms czy rozmowa telefoniczna musi zostać upubliczniona. W końcu nie mają czego przed sobą ukrywać, prawda? Są przyjaciółmi i mówią sobie całą prawdę i tylko prawdę, co nie? Miłe spotkanie w gronie przyjaciół zamienia się w katastrofę, gdy trzeba wyjawić nagą prawdę…“Perfetti Sconosciuti” to świetnie zagrana słodko-gorzka tragikomedia, która bawi, wzrusza i konkretnie daje do myślenia. Jak mówią twórcy filmu, każdy z nas ma trzy życia: publiczne, prywatne i sekretne. Najlepiej, żeby wszystkie były jednakowe albo, żeby o tym ostatnim nikt nigdy się nie dowiedział. Film został nominowany do wielu międzynarodowych nagród, a także zawiera i polski akcent, bo jedną z głównych ról dostała Kasia Smutniak.

4. “Benvenuto Presidente” (2013)

W małej górskiej wiosce mieszka człowiek o poważnym nazwisku Giuseppe Garibaldi, lecz wszyscy mówią mu “Peppino” (Claudio Bisio). Jest wielkim optymistą, lubi swoich przyjaciół, jest wspaniałym wędkarzem i pracuje w lokalnej bibliotece. Wskutek wielkiego chaosu oraz niekończących się rozgrywek wśród włoskich elit politycznych, Peppino zostaje przez pomyłkę wybrany na prezydenta Republiki. Po początkowych wahaniach decyduje się pełnić urząd na złość skorumpowanym politykom. Wprawdzie urzędowy protokół nie stanowi jego mocnej strony i na nic się zdają starania w tym kierunku profesjonalnej i urokliwej pani Sekretarz Janis Clementi (Kasia Smutniak). Czy instynktowne i specyficzne posunięcia Peppina okażą się skuteczne i zdołają wydobywać kraj z apatii i zadłużenia? Czy uda mu się przywrócić poszanowanie i prestiż organom władzy? W zabawny sposób film pokazuje świat włoskiej polityki, w którym jest niemało zamętu, manipulacji i spisków.

5. “Se Dio Vuole” (2015)

Tommaso to ceniony chirurg i zagorzały ateista. Mieszka w centrum Rzymu, w pięknej zabytkowej kamienicy z widokiem na Castel Sant’Angelo. Jest arogancki, niemiły i pewny tego, że jego rodzina jest idealna i szczęśliwa. Jakże się jednak myli. Pewnego wieczoru, podczas rodzinnej kolacji, jego syn Andrea, który tak jak ojciec ma zostać lekarzem, oznajmia całej rodzinie, że zamierza rzucić studia i zostać księdzem. Od tej pory Tommaso ma już tylko jednego wroga – Don Pietro, nikt inny tylko charyzmatyczny i nowoczesny ksiądz, który ściągnął jego syna “na manowce”. Aby odwieść chłopaka od życiowego błędu Tommaso wymyśla niecny plan, który ma na celu zdemaskować “księżulka” i pokazać, że jest on oszustem. Tylko czy aby na pewno? Jak zakończy się ta zabawna farsa, zobaczcie sami.

“Se Dio vuole” jest filmem słodko-gorzkim. Nie tylko bawi i rozśmiesza, ale także zmusza do zastanowienia się nad swoim życiem i do zadania samemu sobie kilku istotnych pytań.

Polecane rozkminki

Zgłoś nadużycie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarobki w Apple Microsoft Amazon Facebook Google Twitter Instagram Ile się zarabia w Jakie są zarobki w

Ile się zarabia w Apple, Google, Amazon, Facebooku itp?

najlepsze thrillery 2020 dobre thrillery bardzo dobry thriller film polecane thrillery

Najlepsze Thrillery 2020