w

Najlepsze Sitcomy Wszechczasów

Nazwa sitcom wzięła sie od angielskiego określenia “situation comedy”, czyli serialu komediowego, w którym dominuje tzw. humor sytuacyjny. Najlepsze sitcomy przeszyły do historii popkultury. Ile z nich kojarzysz? Poznaj TOP 5 najśmieszniejszych i najchętniej oglądanych seriali w historii.

Najlepsze sitcomy wszechczasów sitcom Przyjaciele Kroniki Seinfelda Teoria wielkiego podrywu Simpsonowie Jak poznałem waszą matkę

Chyba nie ma na świecie nikogo kto nie słyszałby o którymś z tych kultowych seriali. Możesz nigdy nie obejrzeć nawet jednego odcinka, ale i tak wszędzie rozpoznasz ich głównych bohaterów. Według niektórych nie są one nawet śmieszne, inni pamiętają każdy możliwy żart i mimo upływu lat nadal śmieszą one tak samo. Poznaj najlepsze sitcomy wszechczasów. Oto 5 seriali komediowych, które podbiły serca widzów na całym świecie.

Poznaj najlepsze sitcomy

Najlepsze sitcomy wszechczasów sitcom Przyjaciele

1. ,,Przyjaciele’’

Nikt chyba nie wątpi w to, że ,,Przyjaciele’’ są na szczycie listy najlepszych sitcomów. Amerykański serial opowiadający o szóstce przyjaciół ma tysiące fanów na całym świecie. I chociaż ciężko w to uwierzyć, 22 września minęło 26 lat od emisji pierwszego odcinka króla sitcomów. ,,Przyjaciele’’ są tym, czym Michael Jackson jest dla muzyki, czym Król Lew dla Disneya, czym Chandler dla świata sarkazmu. A jeśli nie zgadzasz się z tym wyborem to odpowiedz sobie na jedno pytanie – czy nigdy nie klasnąłeś w rytm podczas czołówki?

Najlepsze sitcomy wszechczasów sitcom Kroniki Seinfelda

2. ,,Kroniki Seinfelda’’

Kolejny amerykański sitcom, który trafił prosto do serc widzów swoją niezwykłą oryginalnością i poczuciem humoru. Czwórka znajomych mierzy się z absurdami życia codziennego, które zrozumie każdy z nas. I chociaż nie jest tak znany w Polsce, jest to must-watch dla każdego wielbiciela sitcomów. Ilość sytuacji z życia wziętych przeraża nawet samych widzów, ale może to jest powód jego wielkiej popularności? Według wielu najlepszy z najlepszych. Spójrzmy prawdzie w oczy, chyba wszyscy przynajmniej raz próbowaliśmy otworzyć drzwi, tak jak zrobił to Kramer, wchodząc do mieszkania Jerry’ego.

Najlepsze sitcomy wszechczasów sitcom Teoria wielkiego podrywu

3. ,,Teoria wielkiego podrywu’’

Czworo przyjaciół  mających świra na punkcie nauki i gier, piękna sąsiadka, która nigdy nie ma pojęcia o czym mówią i często kontrowersyjne, ale zabawne żarty – czego chcieć więcej? Wydobycie humoru z królestwa nauki i terminologii naukowej to wyzwanie, które pokazuje, że trzecie miejsce jest tutaj zdecydowanie zasłużone. Ten serial to z pewnością strzał w dziesiątkę dla wielbicieli komiksów, fizyki i … happy endów, bo każdy z bohaterów ma swoje szczęśliwe zakończenie. Możesz nie być fanem żadnej z wymienionych rzeczy, ale na pewno nie raz czułeś chęć zapukania do drzwi tak jak robił to Sheldon.

Najlepsze sitcomy wszechczasów sitcom Simpsonowie

4. ,,Simpsonowie’’

“Simpsonowie” to serial animowany stworzony przez Matta Groeninga, który rozpoczął się 17 grudnia 1989 roku i trwa do dzisiaj, co czyni go najdłużej działającym serialem animowanym. Młodsze pokolenie może go znać ze względu na memy, które cały czas są obecne w Internecie. Co ciekawe, w serialu można znaleźć też wiele nawiazań do późniejszych zdarzeń. Widzowie wyłapali już kilka scen z różnych odcinków, które w kolejnych latach okazały się prawdziwymi wydarzeniami. Trochę przerażające, ale i zachwycające.

Najlepsze sitcomy wszechczasów sitcom Jak poznałem waszą matkę

5. ,,Jak poznałem waszą matkę’’

Nie jest to sitcom tak popularny jak ,,Przyjaciele’’ lub tak zabawny jak ,,Kroniki Seinfelda’’, ale zdecydowanie zasługuje na miejsce w pierwszej piątce. Serial przyciągnął do siebie fanów nie tylko humorem, ale przede wszystkim głównymi bohaterami. To, co go odróżnia, to rozwój każdej postaci przez wszystkie lata trwania serialu i powiązanie ze sobą następnych odcinków, co, jak łatwo zauważyć, jest niełatwym wyzwaniem w sitcomach.

Każdy z tych seriali miał w pewnym momencie naszego życia duże znaczenie i pewnie na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Każdy fan sitcomów ułoży tę listę na swój sposób, ale żadnego z wyżej wymienionych z pewnością na niej nie zabraknie.

Polecane rozkminki

Zgłoś nadużycie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Co to jest globalizacja pozytywne i negatywne skutki globalizacji

Globalizacja – Czy Ty też jesteś jak inni?

Przepisy na jajka po Chińsku przepisy z jajkami jaja po chińsku

Jaja po Chińsku – Przepisy